Header Ads

Чи варто забороняти російські книжки?

Як відомо, 11 серпня Митна служба опублікувала список із 38 виданих у Росії книг, які заборонено ввозити в Україну. Серед них — книги ультраправого філософа Олександра Дугіна, відомого своєю підтримкою проекту «Новоросія», телеведучого Сергія Доренка, письменника Едуарда Лимонова, радника президента Путіна економіста Сергія Глазьєва.

Олександр Афонін вважає таку заборону недоцільною. «Коли людина має великий обсяг інформації, орієнтується в політичній ситуації, може знайти у межах своєї країни доступ до будь-якої літератури, яка дає їй предметне уявлення про мову, про світ навколо неї і про ситуацію у суспільстві, якщо їй дати одну із заборонених книг, вона гарантовано скаже, «що за ідіот таке написав і які ідіоти це читають?».

Коли ж у людини мало інформації, за винятком ТБ і постів в інтернеті, то вона, звісно ж, читатиме цю книгу. Хоча заборонити доступ до паперової книги – це все одно що, вибачте, плювати проти вітру, бо сьогодні всі ці заборонені книги люди, які користуються інтернетом, абсолютно вільно знаходять і читають. Я не знаю, яку мету ставили люди, які складали список заборонених російських книжок, але певною мірою вони сприяли популяризації цих видань. І навіть люди, які не знали про існування таких книжок і навіть не задумувались про них, почали шукати і читати, аби подивитись, а що ж там таке заборонено», — підсумовує Олександр Афонін.

Немає коментарів