Header Ads

Де в Україні найпростіше і найскладніше знайти роботу (інфографіка)



Фахівці Work.ua підрахували кількість вакансій на тисячу жителів у різних регіонах, пише Сьогодні.

Звісно ж, це - не точні розрахунки, адже оголошення про роботу розміщують не тільки на профільних сайтах, а і в соцмережах, газетах або ж шукають співробітників через знайомих. Але тенденцію можна простежити. Дані щодо окупованого Криму відсутні.



Інші міста, може, й зручніші для життя, але працевлаштуватися в Києві все одно простіше, зауважує видання. Адже у столиці розміщені найбільші компанії країни, та й державні відомства зосереджені тут же.

На другому місці — Дніпро. Близькість до зони бойових дій місту не заважає, а допомагає: сюди найчастіше переносять бізнес донецькі і луганські підприємці. Хоча і без цього Дніпро був економічно активним. За даними Держкомстату, в місті зареєстровано більше підприємств, ніж у всій Полтавській або Херсонській області — тож і вакансії з’являються частіше.

У Львові набагато більше вакансій на 1000 осіб, ніж у Тернополі, в Одесі — і два рази більше, ніж у сусідньому Миколаєві.

Міста-мільйонники створюють більше робочих місць і підштовхують розвиток інфраструктури. Зручність міста не так важлива: якщо там живе багато людей і вигідно вести бізнес — будуть і робочі місця.

Виняток — Запоріжжя і Харків. У цих двох містах знайти роботу важче, ніж, наприклад, у Рівному чи Івано-Франківську.

Знайти роботу складно в Чернігові та Ужгороді. У Чернігові вакансій в 4 рази менше, ніж у Києві. Недалеко втекли і Суми.

Незважаючи на туристичний і торговий потенціал регіонів, у Чернівцях та Ужгороді знайти роботу важче, ніж у сусідніх обласних центрах.

Наявність робочих місць — важливий фактор успішності будь-якого міста, адже якщо можна знайти роботу вдома, більша частина людей не буде їхати в Київ чи інші великі міста.

У розвинених країнах, крім столиці, є й інші промислові, наукові та культурні центри — наприклад, Мюнхен і Гамбург у Німеччині, Нью-Йорк і Бостон у США. Це дозволяє уникнути перенаселення столиці і появи “депресивних” регіонів. В Україні розвиток різних частин країни допоможе ще і знизити еміграцію, адже часто людей їхати за кордон штовхає неможливість знайти роботу.


Немає коментарів